Stichting Solidair met India zal de komende jaren meer focus leggen op projecten die blijvend inkomen genereren en duurzame werkgelegenheid opleveren. Daarbij is het erg de moeite waard om het zelfstandig ondernemerschap te stimuleren. Voorzitter Antoine Wintels verklaart zijn visie.
Goed onderwijs is noodzakelijk maar niet voldoende.
Antoine: “Samen met onze partners bieden wij als stichting veel ondersteuning aan onderwijsvoorzieningen: gemiddeld de helft van ons budget. Goed onderwijs is noodzakelijk om mensen in de gelegenheid te stellen op langere termijn te ontsnappen aan armoede. Dus hier zullen we mee doorgaan. Daarnaast gaat een groot deel van ons budget naar gezondheidszorg. Verder hebben we de afgelopen jaren, zeker tijdens de coronapandemie, noodzakelijkerwijs directe hulp en ondersteuning geboden aan de allerarmsten om te kunnen blijven leven en te kunnen blijven functioneren. Dat zullen we in noodsituaties in de toekomst blijven doen. Ruim 10 % wordt besteed aan werkgelegenheid en dat moet anders. Goed onderwijs is noodzakelijk maar niet voldoende. Meer aandacht voor passende werkgelegenheid, duurzaam werk en inkomen is nodig.”
Kijkend naar de situatie op de arbeidsmarkt in India betekent dat voor Solidair met India:
- Stimuleren van praktische, beroepsgerichte opleidingen
In India is de werkloosheid onder jeugdigen naar verhouding hoog. Met name onder de hoger opgeleiden groeit de werkloosheid onder hoger (theoretisch) opgeleiden (vergelijkbaar met China). Er is een tekort aan praktisch opgeleide mensen. - Stimuleren van ondernemerschap
In India is 52% van de werkende bevolking zelfstandig of ‘self employed’. Een groot deel is actief in de informele sector, waarbij sprake is van verborgen werkloosheid. Nieuwe werkgelegenheid door praktische beroepsopleidingen en kennisoverdracht biedt kansen voor ondernemerschap.
Duurzame werkgelegenheid en ondernemerschap
Antoine: “We zijn nu doende met projecten die bijdragen aan duurzame werkgelegenheid. Het gaat om grote en kleine projecten met impact. Een voorbeeld van een groot project is ‘Innovatie in de landbouw’ voor 100 boerenfamilies in NR Pura. Dit langlopende project zal leiden tot structureel meer inkomen, duurzame werkgelegenheid en positieve indirecte effecten (gezondheid en milieu).
Een voorbeeld van een klein project is “SHE TAXI” waarmee we vrouwen in de gelegenheid stellen om een eigen taxibedrijf te starten voor het vervoer van vrouwen. Uiteraard met de inzet van elektrische autoriksja’s. Hiervoor zijn we dringend op zoek naar donateurs, zie project 38918.”
We willen bij de opzet van deze projecten gebruik maken van de expertise en ervaring van onze Raad van Advies die de komende tijd wordt uitgebreid. We verwelkomen in ieder geval Prof. Hein Fleuren.
Uiteraard gaan we ons uiterste best doen om extra financiële ondersteuning te regelen om meer van dit type projecten uit te voeren. Een mooie gelegenheid voor u om ons daarbij te helpen door in uw omgeving familieleden, buren, vrienden, service-clubs, ondernemers op te roepen om ons te ondersteunen met een gift.
We zijn graag bereid om een toelichting te geven.

Bron: Solidair met India
Foto: Antoine Wintels



