Binnen de arme en achtergestelde bevolking in de sloppenwijken van Indore, is het slecht gesteld met de positie van de vrouwen. Ze hebben vaak geen enkele vorm van onderwijs gehad en zijn ongeletterd. Hierdoor hebben ze onvoldoende inkomsten en gebrek aan eten, waardoor gezondheidsproblemen ontstaan.
Dit project zorgt voor een betere gezondheid, werk en inkomen voor ruim 450 achtergestelde vrouwen én onderwijs voor 180 kinderen in zes sloppenwijken van Indore. Via zelfhelpgroepen wordt de positie van vrouwen verbeterd. Zij krijgen een training en gaan vervolgens aan het werk, zodat het inkomen van hun gezin verbetert en ze economisch onafhankelijk worden. De kinderen krijgen onderwijs op de avondschool, zodat ze leren lezen en schrijven en gemotiveerd worden om naar een reguliere school te gaan.
Dit project levert stap voor stap een bijdrage aan de ontwikkeling en zelfredzaamheid van de vrouwen in zes sloppenwijken.
De jaarlijkse kosten bedragen € 15.625,-. Voor € 2.600,- steunt u het project in één sloppenwijk.