Wat doen wij

Hulp bij calamiteiten

Overstromingen, aardbevingen, tyfoons: natuurgeweld kan enorm veel schade aanrichten. Het leven van de mensen in de getroffen gebieden is vaak volledig ontwricht.

Via haar netwerk biedt Stichting Solidair met India ondersteuning aan slachtoffers van noodlottige gebeurtenissen. Bijvoorbeeld:

oktober 2009

Door hevige regenval op 1 oktober 2009 in het noorden van de deelstaat Karnataka,veranderden de rivieren in een kolkende watermassa. Binnen korte tijd verwoestte het water huizen, rijstoogsten, waterpompen, straten en bruggen. Vele mensen moesten toezien hoe al hun bestaansmiddelen door het water werden opgeslokt. Het calamiteitenfonds van Stichting Solidair met India heeft hiervoor € 20.000,= beschikbaar gesteld. Hiermede konden de samenwerkingspartners ECHO en Birds Heal direct aan de slag.

Kinderen snel gezond weer naar school
ECHO zorgde voor het verspreiden van boeken, schooltassen, voedsel, water en medicijnen aan de kinderen, zodat ze zo snel mogelijk verder konden met hun opleiding. Ook werden er binnen korte tijd vijftien huizen gebouwd. Enkele van de zwaarst getroffen gezinnen kregen zo weer een goede plek om te wonen.

Noodhulp en onderdak
Birds Heal werkte in een zwaar getroffen gebied. Zeker 57.000 mensen waren er dakloos geworden. Birds Heal evacueerde mensen naar opvangkampen en distribueerde noodpakketten met voedsel, zeep en kookbenodigdheden.
Om de kans op epidemieën te verkleinen, hielp Birds Heal met het opzetten van negentien medische noodposten. Dankzij de hulp van Solidair met India kon direct gestart worden met de bouw van vier huizen voor vier ernstig getroffen gezinnen. De toekomstige bewoners bouwden zelf mee.